Автор Тема: Моята любима лекция от Учителя  (Прочетена 6651 пъти)

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 411
    • Профил
Моята любима лекция от Учителя
« -: август 09, 2004, 02:13:17 am »
Ако желаете ,можете да споделите коя е вашата любима лекция от Учителя.
Моята е :,,Най-добрият метод''/МОК,год.2/1922-1923/,т.2/4/,изд.Бяло Братство,1994,стр.132-145стр./
От нея можете да разберете  от какво изключително значение  за нашето духовно развитие е правилното ни отношение към времето във всеки момент от нашето ежедневие.
Лекцията можете да прочетете и в ШКОЛА на този сайт.

Неактивен nri

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Моята любима лекция от Учителя
« Отговор #1 -: септември 20, 2005, 10:28:26 am »
Niamam liubima lektsia, no opredeleno mi haresva ideiata za NAUKATA v "Naukata i vazpitanieto". I s vdahnovenie peia himna na Solunskite bratia, no, uvi, niama koi da mi priglasia :)).
Inache mi dopada Evangelieto na Sv. Ioan pred ostanalite :)). Vednaj dori podadoh dosta umela topka na tazi tema , no ,uvi, ne mi otgovoriha. :))

Неактивен Мария

• Newbie
  • *
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: Моята любима лекция от Учителя
« Отговор #2 -: ноември 16, 2007, 08:14:59 am »
НЕ ЗНАМ ДАЛИ МОГА ДА ПОСОЧА ТОЧНО ЕДНА ЛЮБИМА ЛЕКЦИЯ. ИМА СЛУЧАИ, КОГОТО КАТО ЧЕТА И СИ МИСЛЯ, ТОВА Е ТОЧНО ЗА МЕНЕ, В ДРУГИ СЛУЧАИ ПОЛУЧАВАМ СЪВСЕМ ДРУГИ СИГНАЛИ, ДОРИ И АКО СЕ ОТНАСЯ ЗА ЕДИН И СЪЩ ТЕКСТ. МАЙ ПОСЛАНИЯТА ЗА ОПРЕДЕЛЕН ПЕРИОД ОТ ЖИВОТА НИ СА ЕДНИ , А ЗА ДРУГ, СЪВСЕМ ДРУГИ.

Неактивен aneta

• Full Member
  • Публикации: 136
    • Профил
« Отговор #3 -: ноември 19, 2007, 04:39:51 pm »
Цитат
МАЙ ПОСЛАНИЯТА ЗА ОПРЕДЕЛЕН ПЕРИОД ОТ ЖИВОТА НИ СА ЕДНИ , А ЗА ДРУГ, СЪВСЕМ ДРУГИ.
И аз стигнах до същия извод.

Неактивен Мария

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: ноември 21, 2007, 11:18:36 am »
 И мисля, че това не е лошо, напротив. Може и нещо положително да става в главичките ни, дали?!

Неактивен Kote

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: април 09, 2008, 12:56:27 pm »
Здравейте, днес прочетох беседата "Учителите", ето линк към нея:

http://triangle.bg/books/1914-11-02--1.1999/1914-12-07--1.html

Всъщност днес я дочетох :). При мен винаги се случва така, уж сядам набързичко да прочета една беседа от Учителя
и не усещам как минават часове. И понеже чета Библията + друга литература намирам връзката с това което е казал Учителя и това което е писано в Библията и други книжки които съм прочела. Вадя си ги и ги сравнявам. Изключително интересно е. Това мисля е един добър метод. Предложението ми е ако имате желание  може да си четем заедно всеки ден по една беседа и да си сравняваме + обсъждаме с това което вече сме прочели и това което ни е впечатлило. Може ако бъде разрешено тези неща да се постват във форума :). Поздрави + Мир и Любов

Неактивен Мария

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: март 24, 2009, 06:29:13 am »
Получава се и нещо друго. Дълго време обмислям някой проблем или въпрос, който ме вълнува и когато взема дадена беседа получавам точния отговор.  Сигурно не е ново за никой от вас, но все пак реших да го споделя.