Автор Тема: Дата: 21.06.2010, Понеделник - "За новорождението"  (Прочетена 3393 пъти)

Неактивен Никола Дамянов

• Full Member
  • Публикации: 112
    • Профил
Мисъл за деня:
"В шестата раса всеки ще съзнава, че и другите имат права и свобода като него. Казано е: „Ако не се родите изново.“ Тези думи подразбират шестата раса. Новораждането, за което говорят християните, е влизане в шестата раса, а покаянието, обръщението и пр. са приготовление. Новородените са вече в шестата раса."

Много хубава мисъл за деня, който предизвиква много "висящи" въпроси...
Навсякъде се говори за новата раса, за шестата раса, за събитията които ще се случат през този период от време,....НО :

Кои ще се хората, които ще изградят тази раса?
Какви са критериите, на които те трябва да отговарят?
Какъв е Пътя, който тези Души трябва да извървят?

Ето Учителя дава "нишан" и поставя "летвата" на ниво, което ако не се премине, човек може само да си въобразява, че е от шестата раса, но какво има общо това с реалността ?!?

Колко е просто, ясно и конкретно само - "ВЛИЗАНЕТО в шестата раса става, чрез новорождение" или "Новородените са вече в шестата раса" !

Накрая, с настоящето мнение ми се иска да дам теми за размисъл за родители (особено майки!), които така са се запленили от своите рожби (аметистови, кристални и какви ли не още!) и... едва ли не още от съмото раждане всичките тези деца са поставени  в "редиците" на шестата раса. Размислите могат да се правят в две насоки - 1.Творчески процес (планирана бременност и раждане) + 2. Благоприятни условия и среда за израстване (съзряване) на детето.
И двата процеса са важни (двупосочно - и за родители и за децата),...а целта е новорождение, тоест нов член на ШЕСТАТА раса. 

Неактивен aneta

• Full Member
  • Публикации: 136
    • Профил
Re:Дата: 21.06.2010, Понеделник - "За новорождението"
« Отговор #1 -: юни 21, 2010, 05:21:55 am »
Мисъл за деня:
"В шестата раса всеки ще съзнава, че и другите имат права и свобода като него. Казано е: „Ако не се родите изново.“ Тези думи подразбират шестата раса. Новораждането, за което говорят християните, е влизане в шестата раса, а покаянието, обръщението и пр. са приготовление. Новородените са вече в шестата раса."

Много хубава мисъл за деня, който предизвиква много "висящи" въпроси...
Навсякъде се говори за новата раса, за шестата раса, за събитията които ще се случат през този период от време,....НО :

Ето Учителя дава "нишан" и поставя "летвата" на ниво, което ако не се премине, човек може само да си въобразява, че е от шестата раса, но какво има общо това с реалността ?!?

Колко е просто, ясно и конкретно само - "ВЛИЗАНЕТО в шестата раса става, чрез новорождение" или "Новородените са вече в шестата раса" !

С това съм съгласна. Но имам въпрос към другата част:

Накрая, с настоящето мнение ми се иска да дам теми за размисъл за родители (особено майки!), които така са се запленили от своите рожби (аметистови, кристални и какви ли не още!) и... едва ли не още от съмото раждане всичките тези деца са поставени  в "редиците" на шестата раса. Размислите могат да се правят в две насоки - 1.Творчески процес (планирана бременност и раждане) + 2. Благоприятни условия и среда за израстване (съзряване) на детето.
И двата процеса са важни (двупосочно - и за родители и за децата),...а целта е новорождение, тоест нов член на ШЕСТАТА раса. 

Кой ще планира и организира благоприятните условия и среда за децата от шестата раса? Хора вече от тази раса? Или другите...? Няма ли това да доведе до обикновен расизъм? Както вече е имало случаи за съжаление...Как може да се контролира този процес?

Темата за расите е много сложна.

Неактивен Вили Николова

• Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: юни 22, 2010, 11:10:09 am »
 Здравейте,
благодаря на Никола , че "отвори" темата и за допълнителните въпроси. Доста неща,за които говори Учителя относно шестата раса са ми още непонятни и недоразбрани,но мисля,че хората,които ще я изградят няма да са нищо повече от едни осъзнати души, с непоколебима вяра в Бог,които имат ясна представа за земния път и нуждата от него.Спрямо качествата им,си ги представям като преданни ученици, с изградени добродетели и силна интуициа,която ги мотивира и помага да служат, а всякакви етикети като индиго,кристали и други подобни на мен са ми смешни и ненужнни.
 За пътя ,който тези души трябва да извървят ми е трудно да отговоря,но съм сигурна,че за "новородените" той ,ще е много по-лек и приятен от сегашното лутане.
 Относно темата за родителите,на мен това ми е "болната" тема ,защото тук имам най-много противоречия.Аз като жена ,която иска да бъде майка , никога не съм си мислела,че мога да "доведа" някакво "чудо" от шестата раса,но тайно хранех амбиции и "велики" планове (типично по светски) , което всъщност само ми навреди. Сега,като се замислих за двустранния процес при родители-деца и за неговата цел-новораждането, си давам сметка как съм се заблуждавала сама.
 А към тези , които имат опит с осъзнатата бременност,отглеждането и възпитанието, ще отправя молба да го споделят тук във форумите,което вярвам ще бъде от полза за всички,независимо имат или не деца.
 Поздрави!

Неактивен Delfin123

• Full Member
  • Публикации: 170
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: юни 26, 2010, 06:12:06 am »
Мисъл за деня:

А какви са твоите отговори на тези въпроси?

Неактивен Delfin123

• Full Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: юни 26, 2010, 06:45:40 am »
Кой ще планира и организира благоприятните условия и среда за децата от шестата раса? Хора вече от тази раса? Или другите...? Няма ли това да доведе до обикновен расизъм? Както вече е имало случаи за съжаление...Как може да се контролира този процес?

Темата за расите е много сложна.

Да, темата за расите е много сложна.
Понякога става и неразбиране поради разлики в класификациите и поради това не искам да вземам отношение по този въпрос.

Аз предпочитам да разглеждам развитието на Човека като собствен път и Еволюция, а това кои какъв е само един Бог знае!
Да се мотивира човек да стане "новороден' от Духа, за да стане представител на шестата раса  от една страна е нормален процес от еволюцята, но може да е  и фино замаскирано духовно его.

Факт е, поне за хората с отворени сърца и сетива, че  всяка душа е с различни качества, като някой таланти и дарби  са особено развити.
Много младежи и особено деца се  раждат с добре развити заложби.
А това поражда голяма отговорност за всички.

За всички!
Родителите да не се главозамаят, да дадат шанс тези дарби да се развиват.
Съседите и наблюдателите, особено духовно-ориентираните такива -  да проявят истинска любов, подкрепа, уважение, помощ, а не назидание, скрито под красиви, но кухи фрази.
Понякога се получава, уви,  една неприкрита  завист, завоалирана чрез много фини негативни коментари и даване на неизпълними съвети.

Преди никой не говореше за осъзната бременност.
Сега това е  на мода.
Жената/майката била гувернантка на Бога.
Тя е отговорна за децата, както и за повдигането на мъжа си.

Добре, така е.
Но не е ли това повод много хора да загърбят личната си отговорност и принос??

Идеални условия и идеални бременности и планове не съм виждала и чувала да е имало.
Човек предполага, а Бог разполага!

Колко млади жени в България  имат шанса да имат много  много добро финансово обезпечение, да се прекарат бременността си, например, във вила в планината, или да имат къща с Арбанаси, или в Сапарева баня и да  се качват свободно на Седемте езера и да четат, пеят и творят?

Колко жени могат да си позволят да не работят още като забременеят?
А знаем, че душата на детето се свързва с майката около 7 години преди раждането.
Колко бременни жени избягват "смога" на градския транспорт?
А дори и да имат лична кола - задръстванията, "засичанията" на шофьори, които са се сетили, че  трябва  рязко и без предупреждание да се престроят, нима това не е излишен адреналин?

Давам елементарни житейски примери, защото  една бременна жена не е изолирана от обществото.
Тя е част от  него!
Тя е потопена в атмосферата му!
И е много лесно да се изисква и да се дават  препоръки.

А хората, вкл. бременните жени  и майките,  имат  понякога нужда от реална помощ, подкрепа, разбиране, любов.
Например  някой да вдигне тежките торби с продукти, или тежката бебешка количка - колкото и това да е тривиално и елементарно.
Или да закара болно дете с личната си кола до поликлинката, вместо да цитатничи, че децато било болно  заради майката и бащата, кармата, "неправилна" бременност и т.н.

Казват, че по делата ще ги познаете.

П.П.:
Наблюдавам една тенденция:
много активни и динамични хора, имат деца или по време на следване или по време на гонене на кариера. Те често нямат никакви философдки и духовни търсения.

От друга страна хора с такива търсения или не създават семейство, или не искат деца.

И кой тогава ще възпитава новото поколение в духа на новата култура?
Тези, които имат деца не знаят за нея,
а тези, които знаят принципите на Новата култура се дистанцират  или се ограничават  до даване само на съвети?

Къде е  средният (златния)  път?
Как вие прилагате Словото на практика  в тази сфера?
« Последна редакция: юни 26, 2010, 07:42:46 am от Delfin123 »

Неактивен aneta

• Full Member
    • Профил
« Отговор #5 -: юли 02, 2010, 03:43:27 am »
Delfin123, благодаря за отговора. :)

Проблемът с расите е сложен. Забелязала съм, че го има почти във всяко окултно учение. Аз все още срещам известни трудности и противоречия, четейки за видовете раси...

Колкото до разсъжденията ти за отглеждането на децата, то съм съгласна с думите ти:

Цитат
А хората, вкл. бременните жени  и майките,  имат  понякога нужда от реална помощ, подкрепа, разбиране, любов.

За съжаление по интернет реална помощ не може да се получи...Само съвети и евентуално финансова подкрепа, а това за което пишеш, трябва да го даде живият човек до теб. Съпруг, приятел, съсед или обикновен минаващ - просто да ти помогне за количката например. :)

Но въпросите, които повдигаш са много важни!

Неактивен Delfin123

• Full Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #6 -: юли 02, 2010, 07:42:29 am »
Писах, спомняйки си как преди много години бях на Рила, на езерата, с малко дете на ръце.
Бе интересно да наблюдавам кои хора с какви мотиви отказваха да поносят  за малко багаж или детето, или да го  оставя, докато ида до кухнята за порция храна...
По делата ще ги познаете, само по делата и сърцата...
С каква огромна благодарност си спомням за жените, които бяха така мили  и сърдечни.
Бог да е с тях!

Ако приемем новораждането са осеняване от Христовия Дух,
то има много  път за извървим.

Според мен, много хора  като резултат от  вътрешна работа, молитва, медитация или просто по безкрайната Божия милост да имали  шанса да  изживеят тихата радост на единението с всичко, безбрежния мир и покой, усещането за свързаност, за красота, за братство и единство.

Небето милостиво се е открехнало и им е дало ценна опитност.
И само от конкретния човек зависи до колко и колко често може да живее с тази   силна, чиста и свята вибрация.
Животът  праща много бури, които искат да изпитат до колко "кораба"  ни е силен и устойчив.

Имала съм шанса да се срещна с хора, които Бог е надарил богато.
От тях лъха спокойствие, вътрешен мир,  благост, милост, доброта.
Те не говорят, а питат с какво могат да са полезни.
Много деликатно  повеждат обсъждане на ситуациите и предлагат  различни варианти за решение. Всяки техен звук и дума носи вибрация на мир и хармония. Така човекът до тях завибрира по нов начин и изведнъж "случайно" точно тогава му хрумват прекрасни и полезни идеи.
Не знам до колко такива хора са "новородени" или кой е номера на расата им:-))).
Аз умишлено отбягвам класификациите, защото са много относителни и пораждат неразбиране понякога.

Неактивен Eли Статкова

• Newbie
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #7 -: август 01, 2010, 03:01:21 pm »
 Учителят казва да турнем в главите си свещенната мисъл, че всичко е за добро и около нас има светли възвишени същества, които ни помагат винаги щом ги помолим.
И Новорождението вече се е случило щом приложиш тази свещенна мисъл в живота си, и видиш, и усетиш кокло нежно и отизивчиво се откликва на нуждите ти и на разумните ти молби.
А външните условия могат да са всякакви, но за спокойния духом, за този човек (бременна майка), който е във връзка с Първата Причина - добрите условия винаги са налице и дори и да има изпити, те се вземат с благодат. Учителят е дал огромно количество формули и за защита, и за ограждане, и молитви - всеки ще намери онези, които отговарят на вибрациите му, така че да са му полезни.
Основата, която не се променя е: Без страх и тъмнина! С Любов и Светлина!
А обговарянето и мисленето на всички тревоги, притеснения, съмнения, отминали неприятности, негативен опит, безпокойство за настоящето или бъдещото - лично или обещствено и т.н. са само страхове, просто страхове, с които човек се свързва. За развързването от тях, прощавайте за повторението :), но са дадени много практически указания и формули.

Относно пренасянето на количката :), както и останалите непосредствени действия, които очакваме от най-близкото си обкръжение - всичко се решава с Любов и Светлина. Изпитано на практика: визуализирайте всеки член от семейството си и/или съседите - нека са усмихнати и обляни в златна светлина и на ум им кажете: "обичам те". Правете го винаги, когато се сетите, правете го и когато ходите по улиците към всички, които срещате. Само с мисъл. Този опит направете поне за 10 дни и сами ще се убедите как дори и по-крайно настроени хора се смекчават към вас и искат да ви услужат. Непознати - също.
А в продължение на месец - изберете си един час сутрин и вечер, примерно в 8 и в 20 часа и по три пъти казвайте следната формула, дадена от Учителя:
"Господи, научи ме да Те любя така, както Ти мен ме любиш!"

и нека да се молим за мъдрост, защото всички имаме нужда от нея.

Виделина вам!

Неактивен aneta

• Full Member
    • Профил
« Отговор #8 -: август 05, 2010, 01:08:53 am »
Ели, благодаря за споделеното! :)