Автор Тема: Да подарим книги на библиотеките по света  (Прочетена 5163 пъти)

Неактивен admin

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 672
    • Профил
    • http://www.bratstvoto.net
    • Ел. поща
Здравейте!

Имамe една идея. Всички знаем , че Учителят е казал, че Учението  трябва да се предаде на всички народи. По случай годишнината от рождението на Учителя можем да направим нещо съвсем лесно.  Приятелите , които живеят или пътуват в чужбина, да подарят на градската библиотека на града , в който живеят, книги от Учителя Петър Дънов.  Книгите могат да бъдат и на български език.Няма библиотека по света, която да откаже книги. По този начин хората ще знаят повече за България и Учението.  
Според статистиката на страницата www.bratstvoto.net/vehadi  , българската версия за 3 години е посетена от 49 страни, това означава, че в 49 страни има хора, говерещи български,  интересуващи се от  Учението. Представете си , че в библиотеките на 49 страни има книги от Учителя.
Това можем да го направим.

Поздрaви :)
От екипа на www.bratstvoto.net/vehadi

Anonymous

• Гост
Re: Да подарим книги на библиотеките по света
« Отговор #1 -: ноември 11, 2005, 01:40:33 pm »
Цитат на: admin
Здравейте!

Имамe една идея. Всички знаем , че Учителят е казал, че Учението  трябва да се предаде на всички народи. По случай годишнината от рождението на Учителя можем да направим нещо съвсем лесно.  Приятелите , които живеят или пътуват в чужбина, да подарят на градската библиотека на града , в който живеят, книги от Учителя Петър Дънов.  Книгите могат да бъдат и на български език.Няма библиотека по света, която да откаже книги. По този начин хората ще знаят повече за България и Учението.  
Според статистиката на страницата www.bratstvoto.net/vehadi  , българската версия за 3 години е посетена от 49 страни, това означава, че в 49 страни има хора, говерещи български,  интересуващи се от  Учението. Представете си , че в библиотеките на 49 страни има книги от Учителя.
Това можем да го направим.

Поздрaви :)
От екипа на www.bratstvoto.net/vehadi

Добър ден !

Казвам се Юрий! Живея във Русия. Съгласен съм със идеята, даже се опитвам да я реализирам. В момента превеждам от български книга на Петър Дънов с намерение да я распространя в Руския Интернет. Във всичките он лайн библиотеки. Много ми се иска да научат русняците, какъв учител има България. Ако имате възможност, испратете книги в электронен вариант. Сега превеждам книгата "Българската душа". Другото лято ще ходя на България и ще купя, но така ще ми е по лесно.

С уважение,
Сътрудник.

P.S. Всички, който разбира русски, каня на нашия форум http://www.forum.roerich.com/

Неактивен Svetlana

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Да подарим книги на библиотеките по света
« Отговор #2 -: ноември 13, 2005, 06:37:09 am »
Здравей, Юрий!
Много се радвам, че си решил да превеждаш Словото на Учителя. Аз също превеждам, но на английски. Може би не знаеш, но има такава инициатива, за която можеш да разбереш на официалния сайт на Братството www.beinsadouno.org. Там ще намериш и много беседи в електронен вид! Има също и версия на руски език.
Поздрави,
Светлана