Автор Тема: Трябва ли да бъде създаден музей на Учението и къде?  (Прочетена 1396 пъти)

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 387
    • Профил
Все по-често разбираме ,че има места в България и извън нея ,където се пазят вещи на Учителя.
Неотдавна получих писмо ,в което пишеше ,че е запазена дори част от косата на Учителя.Приложени бяха и снимки на един от медальоните му.Тези материални спомени от Учителя са били запазени от брат Борис Николов, а по-късно -от брат Крали Кралев.
Така, разпилени у нас и по света, тези ценни вещи могат да се разпилеят.
Макар че Учителят не е желаел да има негов паметник,може би е добре поне да има музей на Учението.Там биха могли да бъдат изложени снимки и вещи на Учителя.
По този начин ще се популяризира и Учението.
Според мен Арбанаси е едно подходящо място за тази цел.А може би някъде в София?
Вие как мислите?

Неактивен iwan_bg_rs_m_st

• Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • ICQ Messenger - 247498187
    • MSN Messenger - vanku_mc@yahoo.com
    • Профил
    • Ел. поща
Вещите на Учителя
« Отговор #1 -: юни 18, 2010, 12:13:57 pm »
Според мен трябва да има такъв музей и Арбанаси е много добро място,защото се намира в центъра на България  Ще е по -лесно почти за всички да ходим там.

Ето три  от вещите на Учителя:

на писалката пише: 18Кт conklin TOLEDO

по нея има четерилистни детелини

« Последна редакция: юни 18, 2010, 02:00:10 pm от iwan_bg_rs_m_st »

Неактивен vahya

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Подклепям идеята да бъде направен музей в Арбанаси.

Неактивен sieeina

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • БОГ Е ЛЮБОВ!
    • Профил
    • Ел. поща
На мен също ми се струва, че Арбанаси е подходящо място да се създаде такъв музей.

Все по-често разбираме ,че има места в България и извън нея ,където се пазят вещи на Учителя.
Неотдавна получих писмо ,в което пишеше ,че е запазена дори част от косата на Учителя.Приложени бяха и снимки на един от медальоните му.Тези материални спомени от Учителя са били запазени от брат Борис Николов, а по-късно -от брат Крали Кралев.
Така, разпилени у нас и по света, тези ценни вещи могат да се разпилеят.
Макар че Учителят не е желаел да има негов паметник,може би е добре поне да има музей на Учението.Там биха могли да бъдат изложени снимки и вещи на Учителя.
По този начин ще се популяризира и Учението.
Според мен Арбанаси е едно подходящо място за тази цел.А може би някъде в София?
Вие как мислите?