Автор Тема: Мадарски събор 2010 г.  (Прочетена 12369 пъти)

Неактивен admin

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 672
    • Профил
    • http://www.bratstvoto.net
    • Ел. поща
Re:Мадарски събор 2010 г.
« Отговор #30 -: май 22, 2010, 11:11:50 pm »
На 23 .52010 г. в 7 часа има мъгла.Очаква се да се покаже слънцето.Температурата е 9 градуса.Към обяд ще е около 16.Очаква се след обяд слаб дъжд.

Неактивен admin

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #31 -: май 23, 2010, 11:03:57 am »
  След 16 часа на 23.5.2010 г.времето е слънчево.Тази вечер навярно ще има много приятни концерти.
 Дано и утре има хубав изгрев и хармонична паневритмия/без дъжд и мъгла/.
 Искрено се надявам братята и сестрите да се насладят на виделината/около 2 часа преди изгрев/.Много приятно е и чуруликането на птичките.
  След обяда съборът приключва.
« Последна редакция: май 23, 2010, 11:06:31 am от admin »

Неактивен admin

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Мадарски събор 2010 г.-хроника
« Отговор #32 -: май 24, 2010, 12:16:44 pm »
Събота/22.05.2010 г./

Неделя/23.05.2010 г./

« Последна редакция: май 24, 2010, 12:18:58 pm от admin »

Неактивен Siyana

• Newbie
  • *
  • Публикации: 41
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #33 -: май 25, 2010, 03:24:46 am »
Тези, които не дойдоха на събора, могат само да съжаляват :) Въпреки променливото (и на моменти дъждовно) време, дойдоха много хора и настроението беше прекрасно, а атмосферата - топла и много хармонична. Имаше хубави лекции и концерти (с все по-широко младежко участие), вкусни обяди и сладки приказки с приятели на фона на омайните пролетни аромати и птичи песни. Наистина, чудни събори стават на Мадара - жалко, че само веднъж годишно :)
« Последна редакция: май 25, 2010, 03:35:24 am от Siyana »

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 411
    • Профил
« Отговор #34 -: май 25, 2010, 07:24:22 am »
Да,съборът е много приятен.Но...организацията и провежданетому са в ръцете на все по-малко хора.Мога да ги изброя поименно.Много от тях готвят,а други се притесняват за някой битов проблем.И май вече искат част от ''благословението'' да отиде при други братя и сестри.
 Защото са започнали да  се чувстват като някои домакини ,които  не са  особено щастливи както на рожденния си ден,така и на Коледа.Май много малко от гостите на събора се замислят ,че и домакините искат да се видят спокойно с приятели,да се поразходят в околностите на Мадарския конник,
  А за вкусната храна? Казани,чинии,търсене на добри продукти...Дори...угаждане на някои кулинарни капризи/един  ползвал една подправка ,друг-не./.Е ,намери се частично решение ,като се остави да се избират част от подправките след като се сипе храната.Но продължава да съществува проблема с червения пипер,олиото...Макар че този път нямаше ясно заявени ''предпочитания''.Личеше си само по останалата в чиниите храна.
  Продължавам да твърдя ,че Мадара не е Айтос ,а подходът е подобен.На Мадара няма собствена база,теренът е съвсем различен....Понякога има дъжд.И някои от казаните трудно се скриват.
  Мисля ,че съборът все повече започва да прилича като организация на Рилския/палатки ,разрешения,брой хора/ и е крайно време да има национална стратегия както за темите ,така и за организационното му обезпечаване. 

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Профил
Сравнение между Мадара и Рила
« Отговор #35 -: май 25, 2010, 07:31:26 am »
Колко са хората в лагера на Рила между 1 и 10 август? Не са повече от 300-400.
Колко са хората на Мадарския събор ? Пак толкова.
Има ли дежурства и редуване на братските групи на Рила? Има.
А на Мадара? Няма.
Защо? Не вярмам шуменци да се скарат на някого ,ако иска да помогне.
Могат да се заместят поне някои от тези ,които обезпечават събора най-малко през последните 15 г.
Ако наистина се стремиш към духовност можеш да смениш играенето на Паневритмия и сладките разговори с малко труд в полза на другите около теб.
« Последна редакция: май 25, 2010, 07:34:51 am от admin2 »

Неактивен Delfin123

• Full Member
  • Публикации: 170
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #36 -: май 25, 2010, 08:04:13 am »
А защо не се създаде национален координационен щаб на братските срещи?

И той да подпомага всички срещи, а те са толкова много вече.

А защо не се приложи и тук ротационния принцип:
който една година е помагал в кухнатя - другата година не може.

Или да се тегли билетче - и всекиму късмета - едни ще играят, други ще готвят.
И за да спазим принципа на свободата, то трябва да има възможност тези, които ги мързи
 да не участват  в тегленето на билетчетата.

Не смятам, че ако някой се скатава и търси "да хване благословението",
мислейки за "....  ... .... онези, дето са в кухнята" наистина ще го получи.

За цялото трябва да се работи и да се дава,
а не само да се иска и да се изказват явни и неявни претенции.
« Последна редакция: май 25, 2010, 08:13:51 am от Delfin123 »

Неактивен Siyana

• Newbie
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #37 -: май 25, 2010, 09:19:10 am »
  Разбира се, admin2 няма в предвид конкретно мен, като казва, "можеш да замениш "сладките разговори" с малко труд", защото аз помагах в кухнята (и го правя всяка година) през първите 2 дни. За съжаление, освен мен, май само още няколко сестри се завъртяха за времето на събора в кухнята да помогнат с нещо на дежурните. Предлагам за догодина да се направи твърд предварителен график, с минимално участие на шуменски братя и сестри - колкото в началото да упътят поелите дежурството за някои подробности. Ако се наложи, може да се действа дори съвсем кардинално - като се обяви, че ако желаещи за дежурство не се намерят, и събор няма да има... ще видим тогава ще има ли надпревара за дежурство ... :)

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Профил
« Отговор #38 -: май 25, 2010, 09:45:35 am »
Siyаna,не е проблемът за теб и мен.Ние се видяхме и можем да посочим какво сме правили в кухнята по часове.Мен никой не ме е карал.Но ми беше приятно и двата дни.
 Тук разсъждаваме за принципите и за отговорностите на всеки към цялото.Защото вече много години има много косове и малко копачи на лозето.Иначе гроздето е много сладко и отзивите/включително и твоите/са чудесни.

Неактивен Siyana

• Newbie
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #39 -: май 26, 2010, 01:37:22 am »
  И на мен ми беше приятно :)
  Да, ясно е, че проблемът е принципен - всеки трябва да поеме своята отговорност към цялото, и "домакини" и "гости" да няма. Защото, за да имаме възможност да се радваме всички на тези добри условия, които се създават на Мадара, все едни и същи братя и сестри жертват времето, енергията и собствените си желания (години наред) - а това не е справедливо. Ако искаме да работим по братски, трябва да се сменяме, за да могат всички (без изключение) да се насладят на съборите. И понеже сме много хора, ако се разделим на смени, ще е достатъчно всеки да отдели по 1-2 часа само от целия си престой, за да свърши нещо полезно за цялото. Особено внимание на това да обърнат хората, заемащи ръководни постове в братството - да не се считат привилегировани и едва ли не имунизирани срещу физически труд/дежурства, а напротив - точно те трябва да са нагледен пример за всички останали.
« Последна редакция: май 26, 2010, 02:07:59 am от Siyana »