Автор Тема: Размисли върху мисълта за деня  (Прочетена 2877 пъти)

Неактивен admin

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 672
    • Профил
    • http://www.bratstvoto.net
    • Ел. поща
Размисли върху мисълта за деня
« -: февруари 14, 2010, 12:33:21 pm »
  Тук можете да напишите вашите коментари за прочетените мисли за деня от Учителя Петър Дънов/в началото на сайта/.Понякога нашите тълкувания са много различни.И това е много интересно.

Неактивен Vasko6

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Размисли върху мисълта за деня
« Отговор #1 -: февруари 16, 2010, 01:42:53 pm »
Бих искал да кажа само, че съм много щастлив, че мога да се докосна до тези мисли. Мисли, които всеки ден ми дават нещо ново, нещо което да ме допълни, усмисли, научи и зареди с сили и желание към по добро.

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 411
    • Профил
« Отговор #2 -: февруари 24, 2010, 02:39:40 am »
Искрено се надявам ,че повече хора ще се освободят от притесненията си и ще споделят своите размисли относно мисълта за деня.
  Искам да припомня ,че някога Учителят е поощрявал такъв тип дейност.Той много се е радвал и когато някои негови ученици, без образование, са полагали старание и са се опитвали да покажат ,че и те могат да се изразяват малко ''по-творчески''.
  Тук не правим конкурс за най-мъдра мисъл/коментар/ ,защото сме с различни възможности.ТУК ПРОСТО СПОДЕЛЯМЕ РАЗЛИЧНИ МНЕНИЯ .АКО ТЕ СА ЦЕННИ ЗА ТЕЗИ ,КОИТО ГИ ЧЕТАТ,ЩЕ СМЕ ПОСТИГНАЛИ ГОЛЯМАТА СИ ЦЕЛ.
ПОМНЕТЕ ! ВИЕ МОЖЕТЕ ДА СТЕ НОВАТОРИ !ТАКАВА ГРУПА В НЕТА НЯМА! А Е МНОГО НЕОБХОДИМА ! БЛАГОДАРЕНИЕ И НА ВАШИТЕ РАЗСЪЖДЕНИЯ, УЧЕНИЕТО НА УЧИТЕЛЯ МОЖЕ ДА  ДОСТИГНЕ ОЩЕ ПО-ЛЕСНО ДО СЪВРЕМЕННИТЕ ХОРА.
  ЕСТЕСТВЕНО, ТОВА НЕ ОТМЕНЯ ИЗИСКВАНИЯТА ЗА СТРЕМЕЖ КЪМ ПО-ТОЧНО И ПРАВИЛНО /ГРАМАТИЧЕСКИ И ПУНКТУАЦИОННО/ ИЗРАЗЯВАНЕ.НО ДРЕБНИТЕ ГРЕШКИ НЕ ТРЯБВА ДА БЪДАТ ПРЕЧКА И СПИРАЧКА ЗА ВАШИТЕ МИСЛОВНИ ПОРИВИ.

Неактивен donka todorova

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: април 17, 2010, 02:59:32 am »
  Тук можете да напишите вашите коментари за прочетените мисли за деня от Учителя Петър Дънов/в началото на сайта/.Понякога нашите тълкувания са много различни.И това е много интересно.
"Как да проявяваме божията любов" Аз мисля като си помагаме и обичаме безприкословно със думи и с действия.Помоща може да бъде много различна и разнообразна, важното като помагаш да е поискана помощ , защото представете си ако помагате на човек който не иска да му се помага, то тогава той ще бъде толкова ядосан и ти няма да получиш удоволетворение от помощта която си дал и душата ти ще бъде смутена от действията на човека на когото си се опитал да помогнеш.Трябва да вървим по стъпките на Христос,това е истината да бъдем благоразумни и да обичаме другите както себе си.Обичам ви обичайте се и вие!

Неактивен donka todorova

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: април 17, 2010, 03:00:17 am »

Неактивен Delfin123

• Full Member
  • Публикации: 170
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: април 17, 2010, 03:56:21 am »
Цитат
Мисъл за деня:
Христос дойде на Земята да служи на Бога, да прояви Неговата Любов. Да служиш на Бога – това значи да изпълниш Неговата воля.

Щом Бог живее във вас, в душите ви настава мир и веселие. Дето е радостта и веселието, там е Бог.

Ако живеете така, ангели ще слязат от Небето да ви служат, както служеха и на Христа. – „Кога ще ни служат?“ – Когато вие служите на Бога.

Практическото прилагане на Любовта, изпълнението на Божията воля свързвам и с осъзнаването на единството ни с Природата и всички нейни творения.

Любовта свързвам и с правенето на най-малкото добро.
Да помагаме на малките братя.

Онзи ден четох, че Учителят след един  ден с много  дълги разговори, отивайки да си легне около 2 часа през нощта изведнъж е станал и отишъл да полива цветята!

След това по пътя виждах много смачкани охлюви.
И когато видях един жив, но  на средата на асфалта, но отидох при него и го занесох на тревата.
За някой това е смешно, но за мен то е израз на уважението ми към всичко живо  в Природата.