Автор Тема: Хармонията в Паневритмията  (Прочетена 1697 пъти)

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 411
    • Профил
Хармонията в Паневритмията
« -: декември 06, 2009, 05:35:26 am »
За да има хармония в Паневритмията, всеки трябва да си е оставил''раницата с проблемите си''вън от кръга. Преди много години имах щастието да изиграя хармонична Паневритмия на 22 август и тя се различаваше съществено от сегашните.Може би, защото днес много рядко се отчита факта, че всяка една болка, всеки един проблем или негативно отношение към някого от играещите, се пренася в кръга.Секват и енергиите, предавани от човек на човек.
За да е хармонична Паневритмията, трябва да има молитвено настроение. И концентрация. Не е случайно, че в братството във Франция започва концентриране десет минути преди началото на Паневритмията.Но всеки се старае наистина да се концентрира.Не се допускат и закъснения.Който закъснее, не играе.Този принцип / за точното време / е заложен и в беседа на Учителя, но рядко се спазва.Не е желателно да се пее силно.Особено, когато пее хор.И най-вече, когато кръговете са големи.Тогава се губи ритъма.Често няма съгласуване с хора.А относно забележките ... . само в крайни случаи, след края на някое от упражненията, може да се покаже с жест някаква корекция.
Задължително се играе с бели дрехи.Те не са само символ, но и част от правилата, които са дадени са от Учителя.
Има много спорове относно отстраняването на хора, които са били с прозрачни дрехи.Според мен, правилно са ги отстранили.Защото е много елементарно, при добро желание, да облечеш един потник или тениска, които да покрият''част от'''' примамливите ''за окото части от тялото.На мен не ми пречат по-разголените тела.За жалост,колкото и да се правим на светци ,някои не са особено концетрирани при такава гледка.Знам ,че е така,защото съм наблюдавал доста Паневритмии отвън.
И не на последно място е старанието.Има хора, които играят паневритмията формално.Не за себе си, а заради някой друг.Типична проява на конформизъм.
Не бива да се допускат и малки деца в кръга.Не е добре нито за тях, нито за играещите покрай тях.Те нямат крачките на възрастните.Често се изморяват.А и енергиите не са за тях.Много са силни.Крайно време е да има и детски Паневритмии.Не препоръчвам да се играе с деца на гърба.''''Ефектно е за гледане, но е почти убийство за гръбначния стълб на танцуващия.
За да бъде хармонична, Паневритмията не бива да е и училище за начинаещи.Вече има много книги, курсове, видео.Който е искал, е могъл да намери начин да се научи.Изключения може да има в братските групи по места / където няма курсове /.

Неактивен Delfin123

• Full Member
  • Публикации: 170
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Хармонията в Паневритмията
« Отговор #1 -: април 07, 2010, 01:13:41 pm »
За да има хармония в Паневритмията, всеки трябва да си е оставил''раницата с проблемите си''вън от кръга. Преди много години имах щастието да изиграя хармонична Паневритмия на 22 август и тя се различаваше съществено от сегашните.Може би, защото днес много рядко се отчита факта, че всяка една болка, всеки един проблем или негативно отношение към някого от играещите, се пренася в кръга.Секват и енергиите, предавани от човек на човек.
За да е хармонична Паневритмията, трябва да има молитвено настроение. И концентрация. Не е случайно, че в братството във Франция започва концентриране десет минути преди началото на Паневритмията

Напълно подкрепям!

Ако хората са спокойни и балансирани, те често се усмихват.

А в ктъговете и на събора, особено на филмите се виждат толкова сериозни хора.
Нима не е позволено да се усмихват хората?
Или се приема това за несериозно отношение?

По една телевизия сутрин дават от 7ч. филм на режисьорката Л.Герасимова.
Всички участници са толкова сериозни и замислени... 
защо в официалните филми, посветени ан паневритмията хората са толквоа сериозни.