Автор Тема: Рила 2009г.  (Прочетена 13505 пъти)

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 411
    • Профил
Времето от 14 до 21 август 2009 г.
« Отговор #15 -: август 14, 2009, 04:52:33 am »
Много хора се вълнуват какво ще бъде времето около и на съборните дни.
Ето къде открих информация: http://www.vremeto.bg/city.php?city=45079
Според нея времето ще бъде слънчево и много приятно/около 18 градуса/.
Приятно и ползотворно лагеруване!

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Профил
Наряди за съборните дни
« Отговор #16 -: август 14, 2009, 05:42:25 am »
Не всеки може да бъде на Рила по време на съборните дни.Там има духовни наряди по време на съборните дни /а и не само тогава/
Ето нарядите за 19,20 и 21 август - http://www.bialobratstvo.info/index.php?option=com_content&task=view&id=3208&Itemid=124
Можете да се присъдините и без да сте на Рила.
Сутрешните наряди са около 6 ч.30 мин./при изгрева на Слънцето и малко след него/
Вечерните наряди са около 20 часа.
От днес можете по всяко време да се молите за България.

Неактивен Васил Василев

• Full Member
  • Публикации: 114
    • Профил
    • Ел. поща
Хеликоптер на Дарик смути хармонията
« Отговор #17 -: август 23, 2009, 02:41:44 am »
Казано е, че противоречията са или вътре, или вън от нас. Изглежда тази година на 19 Август те бяха отвън.
Новинарски хеликоптер на Дарик неколкократно премина опасно ниско над кръга, като заглуши изцяло хора и оркестъра, предизвика временно смущение в изпълнението на Паневритмията и разбира се известен стрес. Прави ни чест, че изпълнението на танца не беше прекъснато.

Повече детайли тук

Натъкваме се на етичен и юридически казус. Вероятно не е против закона някой да виси с хеликоптер на 3 метра над главата ти, особено ако става въпрос за известна и богата медиа като Дарик,  и особено в България. Ако това се беше случило например в САЩ, вероятно компанията извършила това щеше да бъде осъдена да плати някой и друг от милионите си печалба като компенсация за нематериалните щети, които са нанесли. И то съвсем лесно и бързо. При нас не само че нямаме шансове да си търсим правата по съдебен път, а изглежда и няма смисъл да реагираме.

Какво пък - друго не ни остава, освен да се примирим...
« Последна редакция: август 23, 2009, 02:46:02 am от vasil »

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Профил
Re:Рила 2009г.
« Отговор #18 -: август 23, 2009, 07:47:48 am »
От много години харесвам радио ДАРИК .Може би защото журналистите ,които работят в радиото,се стремят да бъдат по-независими от властта и по-обективни.
За жалост на 19 август някои от тях ме разочароваха.Те пренебрегнаха всякаква журналистическа етика в стремежа си да покажат ,че са първи /като използване на техника/ .Не змам как точно са предавали пряко паневритмията след като са радио ,а не телевизия,но съм сигурен ,че помрачиха празника на много хора.Играех паневритмия в по-външен кръг и музиката не се чуваше.Някои с по-лабилна психика може и да е помислил ,че е герой на екшън.Неприятното бе ,че пилотите имаха наглостта да застанат на около 50 м над кръговете ,без да помислят ,че нюзкоптерът може да падне върху стотици хора.
След като той отлетя ,имаше различни коментари.Някои започнаха да правят връзка с казаното от Учителя ,че до Бъбрека щели да кацнат хеликоптери/този случай е съвсем различен/,други съзираха начин да бъдем по-популярни/според мен вече сме достатъчно популярни за тези ,които търсят Истината за нас/,трети се заканваха да пишат до Дарик...
За мен този неприятен случай породи следните въпроси:
-Дали е възможно прелитането на хеликоптер и заснемането на религиозен ислямски празник?
-Дали някои журналист би дръзнал да наруши по същия начин ритуала в църквата ''св.Александър Невски''?
-Как държавата защитава религиозните ни права?
-Как Братството защитава правата си? Имаме ли подготвен юрист за тази цел?
-Не е тази''провокация ''продукт именно на информацията ,че ние не защитаваме правата си?

Неактивен iwan_bg_rs_m_st

• Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • ICQ Messenger - 247498187
    • MSN Messenger - vanku_mc@yahoo.com
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #19 -: август 23, 2009, 09:33:23 am »
Ето и снимките на хеликоптера ,които направих по време на Паневритмията на 19.08 2009г.

Неактивен Васил Василев

• Full Member
    • Профил
    • Ел. поща
Изглежда правната база е достатъчно неясна, затова предлагам да се позовем на етичните принципи. Предлагам всеки, който подкрепя даденият тук текст, да го изпрати от свое име към дадените адреси на мениджъри и управители от Дарик. Разбира се, може да се пише и друг текст, което би било още по-добре, текста тук го давам само за улеснение.

==============================================================
До:
ekip@darik.net; kv@darik.net; ivanov2@abv.bg; marinela63@gmail.com; regioni@darik.net; lachezar@dobrev.info; mariana@darik.net; web@darik.net; Ekip@darikfinance.bg; HHristov@darikfinance.bg;

Копие:
gong_web@abv.bg; info@lex.bg; info@tax.bg; v_velichkova@abv.bg;  iliana@zar.bg; album@darik.net; signal.plus@abv.bg; admin@log.bg

Уважаеми дами и господа от Дарик,

Моля предварително да приемете извиненията ми за причиненото с този мейл безпокойство. Бих желал да Ви уведомя за причиненият лично на мен психичен дискомфирт и стрес, както и нарушаване на личното ми пространство от Ваш екип репортери придвижващи се с хеликоптер на 19.08.2009 около 11:00 ЕЕТ, в Рила, 7-те Рилски езера, на езерото "Бъбрека". Повече детайли за събитието можете да намерите на следния адрес:

http://panevritmia.wordpress.com/2009/08/21/darik-poruga-praznika-na-bialoto-bratstv/

Разбирам, че журналистиката изисква понякога и нестандартни подходи и работа на ръба на закона. Силно се надявам, че ще получа разбиране на следващите редове от Вас. Уверен съм, че етичният елемент ще бъде достатъчен, за да се реши трайно повдигнатият тук въпрос.

Изпълняването на Паневритмия на Рила има характера на свещенодействие за мен и за всички участници в нея. Движенията се изпълняват в състояние на концентрация, под съпровода на струнен оркестър и хор и в строг синхрон с музиката.

Нахлуването на Вашият новинарски хеликоптер в близост до паневритмичните кръгове заглуши музиката, внесе смущения в изпълнението, причини психичен дискомфирт в мен и в останалите участници (на брой над 1000). В допълнение, някои от нальотите бяха изпълнени на опасно ниска дистанция - под 10 м. - което предвид специфичните планински въздушни течения постави на риск както животът на Вашите служители, така и на всички над 1000 участника в този свещен танц.

Не ми стана ясен мотивът за подобно поведение на летателната Ви машина, понеже бръснещият полет над нас им оставяше не повече от 4 сек. време за снимки за едно преминаване. Остава единственото логично предположение: или тези хора си играят, или умишлено желаят да ни пречат. И в двата случая силно се надявам, че те въобще не са били наясно какво точно правят.

С настоящият мейл Ви приканвам да поднесете публично извиненията си към всички участници в изпълнението на Паневритмия на 19.08.2009г. до езерото "Бъбрека" в Рила, а също и към Общество Бяло Братство в специална статия.

Благодаря за отделеното време

С Уважение
..........

==============================================================

Аз вече изпратих това писмо. Убеден съм, че след изпращане на 20-30-40 писма като това ще имаме резултат. Най-малкото те ще достигнат до мениджърите, които дори да не желаят да помогнат, ще затегнат дисциплината на подчинените си превантивно...

Неактивен yogimax

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #21 -: август 23, 2009, 02:11:37 pm »
Снимки от Рилски събор 2009: http://yogimax.snimka.bg/travel/rila-2009.412826.all

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Профил
« Отговор #22 -: август 24, 2009, 04:07:35 am »
Eто още снимки от интернет /Паневритмията на 19.08.2009 / http://www.photosynthesis.bg/?konkurs=34&start=30
Дано сниманите не се разсърдят ,че са попаднали в полезрението на фотографа.
Но на празниците на Рила всеки трябва да има нагласата ,че може да стане популярен по този начин/а и по други/.
Ако има някакви претенции ,готови сме да махнем снимките от форума.

Неактивен aneta

• Full Member
  • Публикации: 136
    • Профил
« Отговор #23 -: август 24, 2009, 08:24:07 am »
Съгласна съм с Васил. Макар и да не съм била на Рила по това време, трябва да призная, че не бих могла да играя Паневритмия, ако над главата ми кръжи хеликоптер и не чувам никаква музика. Над моите възможности е.

Неактивен Васил Василев

• Full Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #24 -: август 24, 2009, 12:30:36 pm »
Ето няколко сигнала за успех:

« Последна редакция: август 26, 2009, 12:33:50 pm от vasil »

Неактивен Васил Василев

• Full Member
    • Профил
    • Ел. поща
Извинение от Дарик
« Отговор #25 -: август 27, 2009, 07:36:17 am »
Днес Дарик радио поднесе официално своите извинения (в писмо до Андрей Грива ). Мисля, че усилията ни имаха смисъл.
« Последна редакция: август 27, 2009, 07:38:54 am от vasil »

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Профил
« Отговор #26 -: август 31, 2009, 01:01:47 am »
Не съм съгласен с оправданието за ниското летене на въртолета по време на заснемането/в извинителното писмо от ДАРИК/ .Според мен имаше достатъчно добра видимост.Ние проследихме полета му дори когато беше на по-голяма височина.Това означава ,че и журналистите са ни виждали.
Ако имаше нещо положително в кампанията /за писане на писма до ДАРИК/,то е ,че показахахме ,че няма да бъдем безразлични и безучастни ,когато ни нарушават правата.

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Профил
Малко красота от Рила
« Отговор #27 -: август 31, 2009, 01:04:19 am »
Ето малко красота от РИЛА :
http://picasaweb.google.bg/adyulgerov/Rila2009#