Автор Тема: Да гласуваме за Зелените  (Прочетена 3507 пъти)

Неактивен vegan

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Да гласуваме за Зелените
« -: юни 28, 2009, 02:20:41 pm »
          Здравейте!
     Тъй като няма нито една партия, която в програмата си да е записала борба за прилагането на ГОЛЯМОТО знание дадено ни от Учителя, предлагам да гласуваме за Зелените. Това са обединени непрвителствени екозащитни организации, които са срещали голям отпор и отказ каквато и да е подкрепа от държавните органи в тяхната борба за спасяването на Рила, Иракли, Витоша и много други набелязани за унищожаване и застрояване природни обекти. Сега те обединяват усилия и се включват в политиката с цел придобиване на реална власт и спиране на еко-безобразията, които различните разклонения на БКП продължават да извършват, но под нови имена. Природата е последното нещо, което все още не е напълно ограбено от различните управления до този момент. Затова аз гласувах на изборите за Евро-Парламент за Зелените. Те събраха 18450 гласа. Не можаха да спечелят мандат, но поставиха начало на нещо добро. Призовавам и всички последователя на идеите на Учителя, да подкрепят Злените на 5 юли. Бюлетината им ще е с номер 12! Помня колко много хора от цялата страна гласуваха за Учителя в анкетата най-великите българи. Той зае второ място както помните, затова вярвам, че ако отнови всички гласуваме заедно, Зелените може да спечелят много голям проценти да помогнат за запазването на любимати ни родна природа и плода отново да цъвти и зрее! Иаве, Ива. Шела шалу
   P.S. Моля модераторите да направят необходимото за поставянето на моя призив на точното му място. Ако прецените, моля да популяризирате моето начинание и то да стане достъпно до повече хора от братството и всички последователи на Учителя у нас и в чужбина. Аз нямам нищо общо със Зелените, но искам да ни остане природа, благодаря!

Неактивен Мария

• Newbie
  • *
  • Публикации: 29
    • Профил
Re:Да гласуваме за Зелените
« Отговор #1 -: юни 29, 2009, 10:06:53 am »
С номер едно не са ли  "Ред ,законност и справедливост"? Те нещо ми се виждат много крайни, но не съм много сигурна. А зелените и аз ги харесвам.
« Последна редакция: юни 30, 2009, 10:10:42 am от admin2 »

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 411
    • Профил
« Отговор #2 -: юни 30, 2009, 10:12:25 am »
Номерът на бюлетината е 12,а не-1

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Профил
« Отговор #3 -: юни 30, 2009, 10:50:15 am »
Би трябвало мнението ,свързано с политическа кампания,да бъде изтрито.
Но няма да го направя .Заради това ,че  то поставя индиректно един от основните проблеми ,който не е разрешен в Братството -за отношението между политика и духовност.
Искаме духовни права и чиста природа , но често сме асоциални.Може би разчитаме на духовните наряди.Но дали имаме достатъчно духовна сила ,за да влияем положително на обществото ?
Зелените няма да влязат в новия парламент.Не заради каузата ,която защитават ,а заради ''вялата ''кампания ,която правят.Знам ,че нямат пари.Но ако искаш да бъдеш избран ,трябва да си работил дълго поне за формиране на някакво съзнание.
Колко човека са по митингите? Достатъчно ясни ли са посланията им ?Не създават ли ораторите впечатлението ,че обслужват някакви частни интереси?
Не бих искал да правим сравнение между кампанията''Великите българи''и тази политическа кампания.На много от вас е ясен само крайният резултат ,а аз знам какво беше направрено за да се ''отбият атаките ''и да се накарат доста хора да гласуват.И най-важното -кощунствено е да се сравнява авторитета на Учителя с този на зелените.
Който иска-нека да гласува .Защото...все от някъде и някога трябва да се започне...
Може и романтично, може и прагматично...А може би на някои духовните принципи ще попречат да посегнат към бюлетините.
Аз съм направил своя избор.Той е свързан с мнението ,че не можеш да имаш някакви претенции към управляващите ,без да си гласувал.

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Профил
« Отговор #4 -: юни 30, 2009, 11:08:36 am »
Vegan, не открих призива ти за гласуване за Зелените в други сайтове с братска  тематика.Може и да не съм ги видял.На какво се дължи този факт?

Неактивен Васил Василев

• Full Member
  • Публикации: 114
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: юни 30, 2009, 11:59:37 am »
Извадка от Устава на Общество ББ:
"5.1. В рамките на дейността на Общество БЯЛО БРАТСТВО не могат да се развиват и пропагандират политически дейности и идеи;
5.2. Всеки член на Обществото е свободен извън него да изявява своите лични политически убеждения, за което Общество БЯЛО БРАТСТВО не носи никаква отговорност."

Аз гласувах за Зелените на Евроизборите. Тук ще кажа защо. Аз знам, че в нашата азиатска действителност Зелените нямат шанс да влязат в парламента в следващите 30 години. Но: евентуален по-висок процент за тях ще стимулира останалите партии да започнат да имитират еко- дейност. Част от имитациите ще се превърнат в нещо работещо. Това може да се случи не по-рано от 8 години от днешната дата... :) Ето затова.

Но на изборите за БГ- парламент изглежда ще направя друг избор.

Сега, всеки призив за масово гласуване по определен начин според мен страда от тотална неадекватност в демократичното ни време (пък било то и псевдодемоктратично). Намирам решението да не се трие постинга - призив за гласуване за правилен. Едва ли той ще доведе и до един глас за Зелените, който те да не са имали и без постинга. Не и в този сайт, не и в това общество... Така си мисля аз поне де :)

Функцията на духовността е да произведе такава духовена атмосфера и обществена култура, в която демокрацията за започне реално да работи. Политическите избори са краен резултат, върху който духовните методи не могат да влияят пряко.

« Последна редакция: юни 30, 2009, 12:02:44 pm от vasil »

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Профил
« Отговор #6 -: юни 30, 2009, 12:12:40 pm »
Според Устава на ОББ ,то няма обвързаност нито с конкретна политика ,нито с политическа партия.Не прави изключение и партията на Зелените ,незавиимо че  част от целите и могат да се нарекат духовни и дори благородни.
Не бих искал да ви цитирам Учителят и неговото мнение за политиката като за''игра за малките деца''.
Естествено ,всеки брат или сестра могат да направят своя граждански и донякъде морален избор.
Като администратори на сайт с духовна и братска насоченост ,бихме искали да не провеждате политическите си кампании във форума.
Нека оставим политическите си пристрастия за себе  си или за близките ни.