Автор Тема: Масони  (Прочетена 42494 пъти)

Неактивен shh70

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • ICQ Messenger - 215440556
    • Профил
Масони
« -: февруари 15, 2006, 06:52:03 am »
Знае ли някой какво действително представляват масоните и организациите им? Преди няколко дни получих, шокиращо за мен, предложение да стана член на масонска ложа. Шокиращото за мен беше свързано с това, че съм бил обект на наблюдение и обсъждане в тази организация, а предложението изхождаше от мой приятел за когото никога не съм предполагал, че може да е масон. Трудно ми е да формирам отношението си към масоните тъй като никога те не са представлявали интерес за мен. В нет-а прочетох неща за тях, които са обезпокоителни. Ще бъда благодарен на всички които споделят във форума мнението си и това, което знаят за масоните.

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
Масони
« Отговор #1 -: февруари 19, 2006, 07:03:46 am »
Правя ви препратка към един друг форум. В него са казани и някои масонски неща, има включително и "поглед отвътре".

http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=720.0

Неактивен Peter

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Масони
« Отговор #2 -: февруари 24, 2006, 07:07:29 am »
Главното, което ги свързва е материалното, а не духовното развитие на човека. Те са тайна организация, членовете на която си помагат взаимно, но не помагат на хора извън тяхната група. Фактът, че са тайни говори много. Говори например за това, че се мислят за богоизбрани, другите са недостойни да бъдат посветени в техните ритуали и изобщо в правилата на техния духовен живот. Друга много важна отличителна тяхна черта е отношението им към Бога. По този въпрос не съм много запознат и затова няма да говоря, но в едно съм сигурен – не е такова каквото има Бялото братство. И запомни това: всеки, който иска да стане масон иска да стане влиятелен и богат. Както виждаш има доста голяма разлика между Бялото братство и масонството.

Неактивен Peter

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Масони
« Отговор #3 -: февруари 25, 2006, 03:27:58 am »
Приятелю, не те познавам, не знам дали си искрено вярващ човек. Ако е така, не смяташ ли, че това е едно изпитание, едно изкушение пред което те поставя Бог.

Неактивен shh70

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • ICQ Messenger - 215440556
    • Профил
Масони
« Отговор #4 -: март 01, 2006, 02:30:59 pm »
Благодаря на всички приятели. Честно казано, не се виждам като член на масонска ложа и мисълта за това ми е дори противна..  Мисля, че тайнствеността,на тази организация е твърде подозрителна. Първата причина за моята подозрителност е, че от близо една година заемам длъжност, която е със сериозни властови позиции. Защо тези хора сега ме търсят, а не преди пет години? Моят приятел-масон ми каза, че членството в нея било до гроб, веднъж положил клетва не можело да изляза от организацията!? Членството можело да бъде замразено, което наричат "заспиване". Освен това, аз за себе си не мога да разбера,  дали тази организация е религиозна или това е просто клуб и дали те се кланят на Живия Бог, и защо не го зоват Бог, а "Великия Архитект" или нещо подобно. Два пъти в месецатрябвало да учавствам в ритуали, което било задължително, а аз не разбирам ритуалите им и не искам да учавствам в тях. И въобще за себе си не виждам никакъв смисъл да членувам там. Моят приятел-масон ми казва: "Ти знаеш ли колко много хора драпат да станат масони и какви възможности разкрива за тебе членството?" Но аз не "драпам", не вярвам в тях, съвестта ми се бунтува и предпочитам да съм начисто с нея, отколкото да поема членство там.

Неактивен iliyanameleva

• Newbie
  • *
  • Публикации: 18
    • ICQ Messenger - 263590347
    • Профил
Масони
« Отговор #5 -: август 06, 2006, 11:55:33 am »
не съм много сигурна, но май попаднах преди време в Масонско гнездо на оси. Тези хора наистина си имат ритуали, с които изсмукват енергията на другите. Смятат се за _най и не приемат нещо или някой да е подобър от тях. Но пък за техните си членове са способни на всичко. Не вярват в Бога, въпреки, че за показност ходят в църква. Сблъсках се със Злото в чист вариант. Благодарение на беседите на учителя оцелях, научих важен урок.
DOKOSNA ME S CHISTOTATA MANICHKO DETE OT LIUBOVTA NEZEMNA NE SE STRAHUVAT TE. TE NOSIAT YA V SEBE SI OT TAM...                 NO S NEIA VTOZI SVIAT OSTAVASH SAM.

Неактивен iliyanameleva

• Newbie
  • *
    • Профил
Масони
« Отговор #6 -: август 12, 2006, 02:35:54 pm »
:roll: По-задълбдчено като се замисля, масоните са силата на миналото.Т.е. според Рудолф Щайнер "Христовата идея се внася, за да примири Луцифер, (който се стреми да предпази човека от действия) и Ариман, (който насърчава механичните, бездуховни елементи в човешкото поведение). Новото разбиране- аз съм личност не само съзерцавам, но и действам в живота. Масоните се стремят към пари и власт. Без тях те са слаби и страхливи. Дават пари за култура и изкуство, но не ги разбират. Те владеят физическия и астралния свят. В плен са на своите представи. Новият човек, в новата епоха трябва да примири Луцифер и Ариман в себе си. Да руши и създава, да вярва в Единството и в себе си.
[/quote]"Всяко следващо еволюционно ниво се основава на достиженията на предишното."
Ученика трябва да примири доброто и злото в себе си. Да хармонизира
физическото, астралното, етерното и причинното тяло. :oops:
DOKOSNA ME S CHISTOTATA MANICHKO DETE OT LIUBOVTA NEZEMNA NE SE STRAHUVAT TE. TE NOSIAT YA V SEBE SI OT TAM...                 NO S NEIA VTOZI SVIAT OSTAVASH SAM.

Неактивен iliyanameleva

• Newbie
  • *
    • Профил
Масони
« Отговор #7 -: август 12, 2006, 02:39:08 pm »
:roll: Това са си мои разсъждения не значи, че са адекватни.  :oops:  :oops:

Неактивен iliyanameleva

• Newbie
  • *
    • Профил
Масони
« Отговор #8 -: август 21, 2006, 09:19:26 am »
:P  :roll: Хей, хора, в предаването БТВ-репортерите най-сетне видях раздвижването, пробуждането на Новото съзнание. Щом Масонски Велик майстор смята, че трябват нови идеали, значи нещата вървят добре. Страхотно предаване! Но наистина предстои много работа.

Неактивен БожидарЗим

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
    • Разказани Медитации
Re:Масони
« Отговор #9 -: юни 18, 2010, 12:22:40 am »
Тъй като бе споменат и Рудолф Щайнер, да напомня, че и той е бил масон :)

Велик Йерофант на Мемфис-Мизраим, магическото крило на масонството.

Всъщност масонството е част от Не-еврейската Кабала.
« Последна редакция: юни 18, 2010, 12:55:55 am от БожидарЗим »

Неактивен shambala

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re:Масони
« Отговор #10 -: юли 09, 2010, 03:54:25 pm »
privet shh70 ,kakvo re6i sega,6te te pravim li mason ili ne.................