Автор Тема: Da igraem Paneuritmia v parkovete po sveta  (Прочетена 6526 пъти)

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
Da igraem Paneuritmia v parkovete po sveta
« -: октомври 30, 2003, 10:03:29 am »
Mnogo ot nas se sluchva da putuvat iz chuzhdi strani. Zashto ne vzemete po edin kasetofon na baterii i kaseta s Paneurhitmiya vutre, i dokato putuvate, sutrin v gradinite i parkovete... S muzikata shte se prochuem navsyakude po sveta!

Pravo misli

Неактивен Chrisstian_SD

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • ICQ Messenger - 342557633
    • MSN Messenger - Chrisstian_SD@hotmail.com
    • YIM - Chrisstian_SD@yahoo.com
    • Профил
« Отговор #1 -: декември 28, 2004, 02:12:36 pm »
Здравейте,
 Немога да се обърна по име към Вас, но нека това не Ви притеснява. Идеята за касетофона на батерии и парковете е добра, сигурен съм че някой ще тръгне на път и няма да пропусне да си вземе необходимото.
Но, едва ли ще се прочуем из парковете в странство с това уникално и дори унверсално нещо- паневритмията, при положение, че на нас самите то не ни е известно. Колко наши сънародници играят в родните паркове, колко деца правят това в училищата, в колко болници ако щете  паневритмията е възприета и като лечебно-рехабилитационен метод...Едва ли резултатите ще са окуражаващи.
  Аз не съм официално член на Братството, хирург съм, от няколко години сякаш по планирана "случайност" се запознах със Словото на Учителя. Правя моите малки опити в ежедневието и не се съмнявам в това, което Учителя е предал като знания- за здравето например, както на ниво профилактика, така и относно диагностиката и множество методи за лечение- именно защото съм се убедил в това, че действа...
  Сам аз съм нямал все още възможността да играя паневритмия.  Което мога да усвоя сам и да приложа, усвоявам и прилагам; но не смятам че паневритмията е нещо, което бих могъл да си разуча по картинки. Независимо от това, убеден съм че всеки който знае тази практика, може да направи нещо, за да разшири броя запознати българи...или поне да опита.
   Не съм привърженик на религиозните общества и формирования, нито за вместването на това, което се нарича Бяло Братство в рамките на което ида е законодателство...всяка институция е малко или много ограничена и несвободна. Щом Бог чрез Бялото Братство иска да се представи на нас човеците, Той ще го стори, но навлизам в друга тема тук- а основната мисъл в това направление е, че наистина няма форма, под която да бъде приета паневритмията например в училищата или в здравните лечебно-профилактични заведения. Поне на мен не ми е известна такава форма. Знам, че във ВИФ (НСА) е проведено проучване върху паневритмията, но това е случайно мое "попадение". Ако не греша, преди 09.09.1944г. е имало период, в който паневритмя се е играла от учениците в училищата, но нямам много информация за това...но явно е възможно.

Споделям идеята Ви, но някак ми се ще да може да се направи нещо и в направлението, което направи постинга ми малко по-дълъг.
   Успех Ви желая. С уважение!

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
операции
« Отговор #2 -: януари 14, 2005, 04:32:38 pm »
Опитайте някой път, господин хирург, да пуснете музика в операционната. Мисля, че това ще развесели ножовете на вашите колеги. А що се отнася до възможностите и формата на тези възможности - всичко това е във вас, то е вас самия!

Anonymous

• Гост
« Отговор #3 -: януари 21, 2005, 01:02:53 pm »
Здравейте,
Нямам много време, поради което рядко навестявам форумите.
Но музика в операционната има, а и преди да стана хирург, с музика се занимавах, това ми беше професия. И до днес се занимавам с музика.  Изучавам звуците и тяхното влияние върху човека, връзката им с цветовете и разни такива неща. Опитвам се да композирам "цветни" музикални теми, които или са насочени към някой специфичун проблем, или просто хармонично съдържат в себе си всички цветове в спектъра. Опитвам се, това със сигурност съм установил, че е нещо, което наистина може да послужи като врата към "световете"...
  Не винаги зависи обаче от мен дали ще има музика в операционната, но изцяло от мен зависи дали в мен ще има музика докато раяботя, повярвайте, така е, и работата може да е "музика"...но може и да не стане...случва се понякога, да се сберем на едно място твърде различни хора и вместо интересен джем сешън, да стана една какафония...

Но, има време и начини за всичко, опитвам се да науча как се постига това, падам и ставам отново, напредвам по малко, като цяло това мога да напиша тук.
   Благодаря, пожелавам на всички вас, много музика в сърцата...

Неактивен Chrisstian_SD

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • ICQ Messenger - 342557633
    • MSN Messenger - Chrisstian_SD@hotmail.com
    • YIM - Chrisstian_SD@yahoo.com
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 21, 2005, 01:06:32 pm »
Ето, и да вляза както се полага дори забравих...