Автор Тема: За положението в страната и нашето бездействие  (Прочетена 3382 пъти)

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 411
    • Профил
Част от страната ни,поради наводненията, е в бедствено положение .Повече от месец  нямаме правителство.
Какво правим ние ,за да помогнем?
Отново ли си''гледаме нашата работа на Рила'' и се правим ,че това не се е случило?
Кога ще се научим да сме адекватни на случващото се около нас?
Къде сме организирали пунктове за събиране на помощи за пострадалите?
Защо няма общи наряди?
А може би те се правят само от ''избраните'' край Седемте езера?
Някога Учителят ми се скара/по духовен път/ ,че не се моля ,когато имаше война между Иран и Ирак,а после и за противоречията,възникнали по време на една студентска стачка.
Мисля,че днес е още по-недоволен.Но не само от мен ,а и от много други ,които гордо наричат себе си''братя ''и ''сестри''.
А вие ,които в момента ползвате компютри и знаете ,че щастието е нещо временно ,как мислите?

Неактивен Svetlana

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
За положението в страната и нашето бездействие
« Отговор #1 -: август 09, 2005, 08:40:59 am »
Напълно си прав, братко!
На Ученика трябва да му е чужд егоизма, а присъщи стремежа да обича ближните и да им помага. Най-малкото, което можем да направим, е да се молим всеки ден - има специални молитви при природни бедствия, за повдигане на България и българския народ и т.н. Могат да се намерят в Молитвеника.
Преди малко повече от месец при предишните големи наводнения в началото на юли по братска инициатива се създаде молитвена програма. Може би хората, които посещават сайта www.beinsadouno.org знаят за нея. Всеки ден в следните часове се работи с:
 - 9.00 - Добрата Молитва
 - 12.00 - Отче наш
 - 16.00 - Молитва за благословение на българския народ
 - 21.00 - Молитва за разбиване козните на лукавия.
Накрая се завършва с формулата: "Господи, благослови България. Изпрати Божествените сили да я пазят от разруха, земетресения, наводнения, суша, киша, глад, болести и други природни бедствия. Мир и Любов да настане по лицето на цялата Земя." и с Тайна молитва.

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
Да.
« Отговор #2 -: август 26, 2005, 09:03:41 am »
Да.
И не само.