Автор Тема: re: METHOD  (Прочетена 8741 пъти)

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
re: METHOD
« -: септември 13, 2003, 04:35:01 am »
:arrow: kakto veche dadoh v "UPRAZHNENIYA",
mnogo mi lipsva konkretnost i posledovatelnost
v materialnoto suobrazyavane s realnostta,
kudeto Bratyata hich gi nyama,
trugnat li da vurshat neshto.  
 :idea: Strahotno e, che v tazi chast na foruma se zarazhda nyakakva forma na budesht generator za idei i tochno s tazi misul iskam da preporucham preodolyavane na golata prizivnost
i nasochvane kum edno po-obosnovano i posledovatelno razgrushtane na ideite, koito, inache sa dobri - i to m n o g o . . .

Неактивен aumen

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #1 -: октомври 22, 2003, 03:01:51 pm »
Това за реализирането на идеите е проблем на всяко едно "духовно" общество, не е само проблем на "братята".
Трудно се реализират идеи, които стоят високо, по-лесно  и бързо става, когато идеите са по-близо до земята - тогава и резултатите са по-ясни.  Освен това лично аз считам, че реализирането на определени неща /които могат да се видят и пипнат, т.е. видимо и външно/ изцяло зависи от вътрешната реализация и е нейно следствие. Който се опитва да прави нещо в обществото или в света без вътрешно "покритие" е обречен на провал.  И нещо повече - когато има провал в т.н. външни проекти и намерения, това недвусмислено говори за същото във вътрешен план /или най-малкото за незрялост/. И разумния работи преди всичко върху себе си, така че когато е готов за нещо, то просто се случва...
   В този смисъл ако на братството му липсва "заземеност" и неспособност да реализира идеите материално, това говори за липса на духовен ръст /което е истински трагичното/, защото разбирането и боравенето със "света" зависят изцяло от разбирането и боравенето с "духа"... /Пък и да не си мислим, че Божието царство ще го направим за три петилетки :-)))/

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
    • Профил
----====>>>> о
« Отговор #2 -: ноември 02, 2003, 06:23:38 pm »
Във Вселената има едни канали с висока скорост, които, уловят ли се, ти позволяват да осъществяваш всяко добро и високо начинание.

Неактивен Иван

• Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
« Отговор #3 -: ноември 17, 2003, 05:32:55 am »
Браво на ...aumen.!!!
  Да така е , прав си . Ще направя една малка поправка ако ми позволиш ....??? Може ли ???
  Има известна разлика в това да се реализираш като индивид в духовното и.... да поведеш една група от хора каквато е Бялото братство - не мислиш ли ? Според мене се иска много ...много познание за духовното , за да поведеш ...раздвижиш или изкараш от литаргията братята - опитвам се да го кажа по-нежно , въпреки да съзнавам ,че при братята няма само нежни създания, наречени жени - най-красивото което Бог е създал . Дано не засегна някой ???
   За да поведеш група от духовни братя и сестри , познанието ти трябва да надхвърли доста критерийте необходими за индивида . А това вече си е доста опасничко ако не си "ПРАТЕН" . Хм.... те това вече си е предизвикателство към съдбата , а тя е много силна . По-силна от нея е само Бог .  И само Той избира кой да дари с нужното познание .........
  Отгоре на сайта пише ... " Само божията любов е истинска " или нещо такова . Да... Бог дава на този който му дава любовта си . А най-голямата дарба е тази .......  " Да положиш душата си за ближния "
  Е , ...... да положим душата си за ближния тогава .
  Други мнения по въпроса са за препоръчване . За или против , това е без значение , важното е да разровим жаравата и пламне огъня . Събирам в коликцията си всякаквеи разсъждения  " изсмукани " от пръстите.
  Идеите според мене трябва да стоят "високо " . Там където могат да ги достигнат само чисти ръце и умове , иначе тежко ни на всички .
 Христос нали  " доло " е казал :   " Елате при мене и ще ви излекувам ". Търсил е "доло "  " узрелите плодове " . ...............
   Чакам продължение .......от търсещи ....

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
    • Профил
<=<=<=
« Отговор #4 -: ноември 18, 2003, 05:44:03 pm »
А нещо конкретно, братко?  :roll:

Неактивен Иван

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: ноември 19, 2003, 03:28:14 am »
:P  :D  :mrgreen:
  Много уместен въпрос ! .... " Нещо по-конкретно ?"
  Ще бъда много конкретен ....
  ......  " Едно бебе като се роди , кой го учи как да суче мляко от майка си ? Достатъчно е да напъхаш цицката в устата му и то си знае нататък  .....".
Като използваме теоремата на Хермес " Както горе, така и доло " аналогията е много елементарна .... като всяка истина .
 Така и духовния брат или сестра , като им покажеш началото на  пътя - повика на духа ще ги научи какво да правят . Сиреч , нека прочетат Евангелието и започнат да постят , другото е от Бога . Едни ще го четат - Евангелието  един път , други - два пъти ....други ...100 пъти и т.н. . След това всичко зависи от поставената цел - дали е изпълнима .  :lol: ."... после бебето няма още зъби за сурово месо ".
  Така мисля аз , това е моето мнение и не искам да ангажирам никой с него . Критики на идеи са за предпочитане , не на личности - ако издържат критиките - идеите, значи са истински - т.е. прилагайти ги .
   Чакам критики ...!!!

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: ноември 24, 2003, 10:44:48 am »
Никаква идея не видях, та да я критикувам, личносте!

Неактивен aumen

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #7 -: ноември 24, 2003, 05:08:19 pm »
Re: Иван
Мерси за "браво"-то :))

Не знам дали има кой знае какво разлика между: "...това да се реализираш като индивид в духовното и.... да поведеш една група от хора..."  Мисля че това са почти равнозначни неща. Не вярвам много в "мисиите" на този или онзи. Вярвам само в една мисия, която е общочовешка и НЕИЗБЕЖНА за всеки: и това е Себепознание, Себереализация. Тогава устата произнася "Аз и Отец ми едно сме" или "Ахам Брахма Асми" /Аз Съм Брахман/... Всичко, което би могло да  последва е следствие от тази реализация - едни ги разпъват на кръст, други ги отравят, а трети ... говорят цял живот и остават неразбрани - историята я знаем. Но всичко това бледнее пред състоянието на Единение и си струва цената.
  Е, разбира се, тогава /ако е писала Писалката :))/ една група хора биха имали шанса да се събудят и да излезат от Матрицата...благодарение на   поредния Нео :))

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: декември 08, 2003, 08:27:27 pm »
(((|)))

Неактивен Иван

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: март 15, 2004, 03:58:06 am »
Здравейте,

Значи стила ти ми е толкова познат , че трудно мога да те объркам ...aumen .
 Много си начетен и това ти създава вече проблеми - не мислиш ли ? Няма да прочетеш всичкете книги на света . Те непрекъснато се увеличават и живота ти няма да ти стигне . Защо си мислиш , че всичко което го пише по книжките е истина , а ? Истинското познание е .." горе " - в Акашовите записи . Ако си  "Там"  е 100% Истината която владееш , а тя е много страшна да знаеш . Страшна е защото хората страдат тук  "доло " от големи заблуди и те принуждават непрекъснато да лъжеш , иначе те обевяват за луд , побъркан , шизофреник , комплексар и ред още простотии . Само и само да прекрият ограниченото си мислене или по- страшното ... ако са извършили престъпление или извършват сега такова . А тя Истината е много простичка и лесна ако си я гледаш само " горе " , но  "тук " става много сложна .
   Знаеш ли кое това нещо което хората мразят когато е у друг , а много го искат да е у тях и само у тях ... жокер...жокерр...- Ясновидството бе ... този ... .

И нещата не са хич равнозначни .  
  Голям си сладур .. с претенции - за покритието ще питаш само Бог и никой друг . Разбира се , че има разлика да мислиш само за задника си и ... да забравиш за себе си и се отдадеш на хората и да останеш жив при това .   За монасите е доста трудно да се освободят от първородния грях , а тук в обществото много по - трудно . И едва тогава можеш да водиш  "група лъвове и тигри "  на ...  " паша "  . Щото ако не можеш им затвори устата само с ...поглед - тежко ти .
   И мисията не е хич НЕИЗБЕЖНА , а трябва да се защити защото имаме право на избор . И по него...по избора ,  се разбира кой какво лайно е пред Бога - малко или голямо .
   И престани да смесваш различните школи .... малоумнико , вече не се въздържах .   Едно е учението на Буда , друго на Христос . Нищо , че преследват една цел . Такъв компот е в главата ти , че няма накъде повече .....
   При будистите е пълно със школи по бойни изкуства ( слаба защитна система на учението и се навират всякакви желаещи да покорят света и той да подне в краката им ) , При християтите все още не съм чул да има школа по бойни изкуства .Само се намират тук- таме полудели властолюбци ....  :mrgreen: добър по душа ти тръбва да си само и пътя към вечноста   , останалото не е твоя работа , а на Бога .
   И за последно една забележка ... има разлика между ангел-пазител и  ангел - хранител    всезнайко .
   Пазителят те пази , действа като бодигард .
   Хранителят те храни с... небесен хляб .
 Ако успееш да ги събудиш и двата без книжките си - добре , щото на тях такива не им тръбват - те виждат всичко и всякога .
  Нямам за цел да обиждам никого , но от опит знам , че е полезно от време на време 2-3 шамара за събуждане на прекалено " освободени " , та чак обръщащи свободата в ... свободия .

А на този ....    (((I)))    . Да личност съм , може би лоша , но личност , защото не се сливам със сивотата идваща от тебе .