Автор Тема: Младите в Бялото Братство  (Прочетена 6423 пъти)

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 411
    • Профил
Младите в Бялото Братство
« -: декември 31, 2004, 03:07:40 am »
Какво привлича и какво отблъсква младите  от Бялото Братство? Това са ключовите въпроси относно  бъдещето на Учението на Учителя.
Какви са вашите отговори на тях?

Неактивен nri

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #1 -: юни 03, 2005, 11:51:21 am »
Trudno e da go obiasnia. Tuk siakash lipsva neshto. Da ne govorim che se opitvate da ni nablaskate v niakava tipichna ramka na povedenie, dosta hora se opitvat da napatsvat, a v povecheto sluchai, ne biaha v harmonia sas slovoto. Az prosto nedoumiavah.

Неактивен Nelly

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
Хм...
« Отговор #2 -: юни 11, 2005, 03:36:15 am »
Вярно е, че младите хора са бъдещето на бялото братство, но повечето от тях не се интересуват от духовни неща! Тях ги вълнувват дискотеките, секса, новите дрехи и телефони, цигарите и алкохохола!
Познавам много малко хора на моята възръст-15 години, които се интересуват от такива неща! Тъжно, но е така!
Hi, My name is Nelly and I'm from BG!I'm second degree reiki and I want to meet spiritually people...

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
mladi i stari
« Отговор #3 -: юни 13, 2005, 07:38:39 am »
Lipsata na razbirane za tova kak tryabva da izglezhda edno naistina novo uchenie.
Zhelanieto na vsichki da sa mnogo napred, da sa vazhni i da pouchavat ostanalite.
Prehvurlyaneto na sobstvenite deformatsii i elementaren tsurkoven podhod v "kruga".
Predrazsuduka, che starite sa po-opitni, a mladite trabva da pravyat kato tyah.
Lipsata na interes u mladite da razvivat edna sfera,
koyato gi kara da stavat rano i da stranyat ot populyarni zabavleniya.

/dokolkoto mozhem da delim horata na mladi i stari,
zashtot kakto e izvestno, vsushtnost ima edna druga vuzrast -
tya e vazhnata.../

Неактивен arh

• Newbie
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: юли 04, 2005, 03:43:46 pm »
:D един "знаещ" никога не употребява Духовните термини "млад" и "стар", отнесени към физическата възраст на своите ближни, защото той знае, че в тялото на един млад човек може да се е вселила Душата на велик адепт, а в тялото на един възрастен брат да трупа знания и опит млада Душа от ново поколение...Млад ли е бил Христос на 33 години?...Младите Души ще ги познаете по трепкащия ентусиазъм да разкажат на всички какво са научили и че се сърдят на старите Души, които отдавна са минали този материал, че не ги слушат - а старите вече прилагат и трупат опит...Спомняте си, може би, възторгът, с който сте обяснявали на своите роднини как се пишат "малката и голяма буква А", числата 1, 2, 3.......Та важното, преди всичко, е опитът от приложеното знание, а резултатите от него дават едни специфични външни белези, по които лесно се различава "стария" от "младия". Натрупаният многовековен Духовен опит дава една благост, увереност, спокойствие, великодушие и редица още качества, които, понеже оказват своето физическо отражение върху външния вид /форма на ухото, на носа, височина на челото.../ не могат да бъдат симулирани. Но има и още нещо - "старите" са винаги носители на новото, защото новото се ражда от търпението на изчакване на плода от отдавна посято семе. "Старите" са минали през фазата на Любовта /саможертвата на заровеното семе, което се разпуква и дава живот/, през фазата на Мъдростта /стръкчето, което оцелява, трупайки опит в борбата с редица изпитания/ и са вече във фазата на Истината /резултатите от дългия им път на Душевна еволюция - цветовете и ПЛОДОВЕТЕ, ПО КОИТО ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ/..."Старите" са новаторите - те известяват идването на пролетта, дават новите семена за следващата сеитба и си заминават........ЧУВАЛИ ЛИ СТЕ ЗА МЕД ОТ КОКИЧЕТА И МИНЗУХАРИ? БОЖЕСТВЕН МЕД Е ТОЙ И САМО ДУХЪТ БОЖИ УМЕЕ ДА ГО СЪБИРА ЗА БОЖИЯ СЛАВА.......АМИН  :D

Неактивен АНДРЕА

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #5 -: септември 17, 2005, 02:49:18 pm »
ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА ИЗБОР В КАКВО ДА ВЯРВА И В КАКВО НЕ
ЗА ВСЕКИ БОГ Е РАЗЛИЧЕН !НЕЗАВИСИМО ДАЛИ Е МЛАД ИЛИ СТАР
ВСЕКИ ЧОВЕК Е УНИКАЛЕН И НЯМАМЕ ПРАВО ДА СЪДИМ ХОРАТА КАК И ДАЛИ ВЯРВАТ  ,ТОВА СТРУВАМИ СЕ Е РАБОТА НА БОГ А НЕ НА НАС ХОРАТА ДА ОБСЪЖДАМЕ КАЧЕСТВАТА НА МЛАДИ И СТАРИ
ДАЖЕ СТРУВАМИСЕ Е НЕДОПУСТИМО ДА СЕ ГОВОРИ ЗА ТОВА
А ЩОМ СМЕ НА ТАЗИ ЗЕМЯ ВСЕКИ НОСИ СВОИТЕ ГРЕШКИ И ПРОПУСКИ И ПО-ДОБРЕ ДА ГЛЕДАМЕ СЕБЕ СИ И ДА СЕ ПОПРАВЯМЕ КАТО РАБОТИМ ВЪРХУ СОБСТВЕНИТЕ СИ НЕДОСТАТАЦИ ,КАТО ОСТАВИМ ЧУЖДИТЕ

Неактивен sirius

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • ICQ Messenger - 118069267
    • Профил
    • http://www.kalitko.hit.bg
хората са около нас :)
« Отговор #6 -: октомври 14, 2005, 01:34:54 pm »
Привет на целия форум!
Виждам че има заинтересованост по окултизма или както искате го наричайте, но става дума за "едно" нещо. Дали го е казал Хасан от махалата, Исус, Дънов или Мохамед не е толкова важно, но важното е че се движим в една посока. Май засега ни нещо ни пречи да "видим" съседа по пътека, но той Е там, търсещ, работещ сам или с още няколко "посветени".  И тези хора не са малко. Ето сега в "моя" форум постъпи инфо за този сайт и като погледнах форума - ето, има ги хората. А сайта си е с предостатъчно информация, окултна. Изключително много уважавам Дънов. Наистина много. Чел съм някои (повече от 5) негови книги и заедно със всичко друго никога не съм срещал и намек от "натиск" за влизане "в правия път".  Той поощтрява свобода на избора (и това го прави един от великите) и не знам да е призовавал за учене само от него и неговите книги. Сега има много книги по темата. Има и много "ширпотреба", но и има изключително добри книги, които са в хармония с учението на Дънов.   На много места дори го допълват и то много изящно. Аз вече виждам как доста хора се "обединяват"  около един, засега сякаш размит "център".  Може би е по-добре да е размит, защото инак се образуват "затворени" общности. И сега с тази нова медия - интернет това ми се струва много вероятно. Тепърва откриваме и други хора и учения, които са като "нашите", само дето не са по книжки на "моя" автор, но пък са също много свестни. Така поне се получи при мен. Преди 15 год. започнах да чета Дънов, Блаватска и Безант по читалните, когато излезе от "нелегалност".  Но сега вече има толкова много книги (напр. Карлос Кастанеда, Ричард Бак, Лазарев, Мегре, Уолш и още доста все сериозни автори), че не мога да им насмогна, пък и май вече не ми е необходимо. Разбрах че това Е така, но и че Аз трябва да Действам според това което знам, защото "по действията ще ги познаете"    Та за младите бе думата. Ами "свобода" и "пример" са думичките според мен. Всеки човек е различен и прави различни "магарии", но нали е по-добре да ги направи, да го "изживее", за да мине нататък, а че всяко действие си има последици то е ясно. Та "магарията" си е толкова човешко явление. Дано да ме разбирате Добре е да проявим великодушие и да не съдим.  но не и малодушие.  На всички пожелавам широк поглед, дълбока душа, бистър ум и светло сърце.
Света е по-прекрасен от колкото си мислим.

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
Много добре
« Отговор #7 -: октомври 17, 2005, 05:46:07 am »
Много добре, sirius!

"свобода" и "пример" са думичките

Неактивен Helen

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Има надежда!
« Отговор #8 -: декември 13, 2005, 02:59:06 pm »
Аз чета  беседите на Петър Дънов от 2 години.В края на първата усетих 4е трябва да посетя езерата.Отидох малко преди 19.08.05.Разбира се аз бях само турист.Не съм участвала в посрещането на слънцето.Дори гледах лагера само от далеко.Не исках да се натрапвам,защото знам,че трябва да вървя още по пътя
преди да стигна до там.
   Но идеята ми всъщност беше,4е аз познавам двама души,които много са ми разказвали за събора.Аз отидох с ясната идея,че знам къде отивам и защо,и че един ден и аз ще се включа.
  Хората които бяха с мен обаче чуха за Петър Дънов един месец преди пътешествието.
  Мисля,че един значителен процент от младите хора не са чували за него.Но от друга страна процента на тези,които четат беседите му се увеличава.Мисля,че много повече хора започнаха да се променят към по-добро.Това е за сега от мен