Автор Тема: Да си помогнем сами  (Прочетена 6861 пъти)

Пламен

• Гост
Да си помогнем сами
« -: ноември 07, 2004, 02:53:36 am »
В раздел земеделие на сайта съм посочил някои духовни правила и защити ,свързани със засяването на различни земеделски култури. Те са изпробвани и дават чудесни резултати.Но аз знам ,че ми липсват много знания, които са необходими за получаване на по-качествена реколта.
Затова нека си помогнем, като споделим нашия духовен и научен опит за подготовка на семената,засяването им ,торенето и др.
Ако имате въпроси,можете да ги зададете на адреса на сайта. Ние ще потърсим консултанти ,които да ви отговорят.

Неактивен valentinus

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • ICQ Messenger - 276256723
    • Профил
    • http://www.lectoriumrosicrucianum.org/bulgarian/index.htm
Въпросът ми е - дръвчетата и лозите трябва да се пръскат с копроцин и други химически препарати, иначе почти не дават реколта. Чувал съм, че за същата цел може да се използва разтвор от накълцана на дребно коприва, престояла 2 седмици и прецедена. Моля ви за допълнителна информация, защото е важно да овардим телата си от химическата напаст.
DEI GLORIA INTACTA

Неактивен Мария

• Newbie
  • *
  • Публикации: 29
    • Профил
Въпросът ми е - дръвчетата и лозите трябва да се пръскат с копроцин и други химически препарати, иначе почти не дават реколта. Чувал съм, че за същата цел може да се използва разтвор от накълцана на дребно коприва, престояла 2 седмици и прецедена. Моля ви за допълнителна информация, защото е важно да овардим телата си от химическата напаст.
Аз използвам разредено кисело мляко. Има добри резултати.

Неактивен НелиТ

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re:Да си помогнем сами
« Отговор #3 -: юни 03, 2011, 05:01:39 am »
В градината си посадих през ноември рози от градината на сестра Димитра Грамбелова от с.Куртово (до Калофер). Тя се грижи там и за братската градина, и за своята. Посъветва ме да ги посадя не както сега се практикува - вертикално бучване на клонка и защита за през зимата със пластмасово шише, а по древен, по-бавен, но по-сигурен способ, който искам да споделя с вас. Изкупава се траншея с дълбочина 30см, полагат се пръчките хоризонтално и се заравят с пръст на височина 20см, за да остане върху тях вадичка, дълбока 10см, която да осигурява по-добро навлажняване на почвата. Аз сложих на дъното на траншеята малко пясък, малко оборски тор и кори от иглолистна дървесина, тъй като почвата в моя двор е глинеста. Засега розичките се развиват прекрасно. Преди няколко дни Димитра ме посъветва, ако се появят листни въшки, да "посоля" на сухо листата на розите с дървесна пепел.