Автор Тема: За влизането в кръга на Паневритмията след започването и  (Прочетена 4534 пъти)

Неактивен admin2

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 411
    • Профил
Преди няколко дни Комисията по Паневритмия към Братството прие някои решения .За тях разбрахме от писмото,което бе изпратено до Братските групи.
Някои от тях са добри:за концетрацията,за разстоянията по време на игра и др.Но от едно от тях останах много разочарован.Не знам от какво е продиктувано то , дали не е поредният компромис,но съм сигурен в едно-ще откаже още хора да играят Паневритмия.
Става дума за ''разрешението'' да се влиза в кръга на Паневритмията/когато има паузи между упражненията /на закъснели  братя и сестри.Според мен това е грубо нарушение на основния принцип на Учението -за точността.Учителят не е допускал закъснели на своите беседи .Много братя и сестри са вървели пеш през нощта много километри ,за да бъдат точни.Често на закъснелите Учителят е казвал:''Влакът вече замина''./За ролята на точността в Учението можете да прочетете лекцията ,,Най-добрият метод''от ШКОЛА на този сайт/.
Когато играем Паневритмия през кръга текат енергии.Някои''виждащи''
казват,че при добра игра има непрекъснат огън.За да играе добре ,всеки от нас трябва да е добре концетриран.Когато влязат хора в кръга ,ни е необходимо време за да ги приемем.Това нарушава нашата концетрация.А в края на Паневритмията се чустваме ''разредени ''.
Мен лично тогава ме боли много за цялото/Паневритмията/,което за пореден път  е разрушено.
А как се чуствате вие при такива обстоятелства ?

Неактивен (((|)))

• Newbie
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
за търпението
« Отговор #1 -: август 23, 2004, 02:43:33 pm »
Който, когато, както - Божия работа.

Неактивен aumen

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
    • Ел. поща
доста относително...
« Отговор #2 -: септември 02, 2004, 05:40:00 am »
Доста относително е това за закъснението...
Как се чувствам аз когато видя теб, Паро, да влизаш след първине 10 упражнения??? Прекрасно! Радвам се че си успял да "хванеш влака" макар и в движение  :)  А ако седиш отстрани през цялото време ще се чувствам неудобно... все едно играя с една ръка  :) ...?!  :)
Така си е...
А колкото до "огъня"....  :D  :D  :D  и "виждащите"  :D  :D  :D ....

Неактивен Delfin123

• Full Member
  • Публикации: 170
    • Профил
    • Ел. поща
Преди няколко дни Комисията по Паневритмия към Братството прие някои решения ....
Но от едно от тях останах много разочарован.Не знам от какво е продиктувано то , дали не е поредният компромис,но съм сигурен в едно-ще откаже още хора да играят Паневритмия.
Става дума за ''разрешението'' да се влиза в кръга на Паневритмията/когато има паузи между упражненията /на закъснели  братя и сестри.Според мен това е грубо нарушение на основния принцип на Учението -за точността.Учителят не е допускал закъснели на своите беседи .
.....
Мен лично тогава ме боли много за цялото/Паневритмията/,което за пореден път  е разрушено.
А как се чуствате вие при такива обстоятелства ?

А може би много хора ще започнат да играят паневритмия, именно поради тази причина.
Ако пътуват дълго, ако сутрин имат много ангажименти, то може би ще имат повече стимул да тръгнат.

По времето на Учителя наистина условията са били трудни, а усилията на учениците му - геройчни!
Но да не забравяме, че те са благословени с присъствие на жив Учител!
А ние не.
Всеки сам търси вътрешното си ръководство.

Ако един човек се счита за Ученик, то той наистина трябва да спазва много стриктно правилата.

А какво да кажат последователите, или тези, които тепърва приявяват интерес?

А кое е по-добре - един точен ученик, които гледа сърдито закъснелите,
или един добродушен начинаещ, който идва пеейки  и с усмивка на лице?

Честно казано, тревожа се от тези сериозни ( да не ка сковани) физиономии  по време на паневритмия.